بانک گیسو یک موسسه خیریه مستقل و مردم نهاد است که در اکثر شهرهای ایران مرکز فعال دارد

ماموریت ما

 • بانک گیسو مجموعه ای مستقل و مردم نهاد است که با حمایتهای افراد نیکوکار و مسئولیت کسانی که مبتلا به سرطان و یا مراقب و همراه بیماران مبتلا به سرطان هستند، اداره می شود.
 • در این مجموعه ما به بیماران و همراهانشان در طول و پس از درمان خدمات متنوعی را بصورت رایگان ارائه می دهیم. هدف ما همراهی با عزیزان مبتلا به سرطان جهت بالا بردن کیفیت زندگی و پاسخگویی به سوالات مرتبط آنها می باشد.
 • درباره ما

  خیلی از ما بانک گیسویی ها با انواع سرطان مواجه هستیم. بعضی از ما بیماران مبتلا به انواع سرطان هستیم و امیدوار به زندگی، بعضی از ما از عزیزانمون که مبتلا به سرطان هستند، مراقبت می کنیم و بعضی از ما فقط می خواهیم زندگی یک نفر دیگر را تغییر دهیم.  همه مسئولین بانک گیسو معنی خبر «شما سرطان دارید» را کاملا درک کرده اند و می دانند این جمله به نظر ساده چه تغییرات بزرگی به همراه دارد. چه برای بیمار و چه اطرافیان بیمار. در بانک گیسو تلاش ما در همراهی با بیماران و همراهانشان، حمایت روحی از آنها با بالابردن آگاهی و امانت کلاه گیس در زمان بی مویی است. در این مسیر پزشکان متخصص همراه ما هستند تا منابع درست اطلاعاتی در اختیار بیماران قرار دهیم.

  تاریخچه بانک گیسو

  اواخر سال ۱۳۹۹ بانک گیسو با ۴ عضو اصلی در تهران و اصفهان شروع به کار کرد.

  ایده اولیه امانت کلاه گیس به بیماران مبتلا به سرطان در طول شیمی درمانی بود. به ویژه به دلیل اهمیت زیاد این موضوع برای بانوان.

  در اکثر کشورهای دنیا مراکزی تحت عنوان بانک کلاه گیس برای حمایت از بیماران وجود دارد که کمبود آن در ایران ملموس بود.

  هدف اولیه حمایت از بانوان مبتلا بود، که موهای خود را در حین شیمی درمانی از دست داده بودند.

  در ابتدا اعضا، ارائه ۵ بسته زندگی تا نوروز ۱۴۰۰ را هدف خود قرار دادند که با همراهی بقیه دوستان حدود ۳۰ بسته به بیماران تحویل داده شد.
  همین موضوع آنها را تشویق کرد تا مجموعه را به شهرهای دیگر ایران گسترش دهند.

  ما کنار هم ثابت می کنیم که در مسیر سرطان

  هیچکس هیچوقت تنها نیست

  0 مرکز فعال
  0 عضو
  0 بیمار تحت پوشش

  کاری که ما انجام می دهیم

  “بسته های زندگی” که حاوی کلاه گیس هستند به بیماران سرطانی در طول درمانشان بصورت موقت اهدا می شود. بر اساس درخواست بیماران، ما زمانی را برای آنها در نزدیکترین مرکز به محل زندگی فرد تنظیم میکنیم. در اولین جلسه دستور پزشک مبنی بر نیاز به شیمی درمانی توسط همکاران ما رویت شده و کارت عضویت به افراد تحویل داده می شود. در مراکز بانک گیسو چندین کلاه گیس به فرد جهت انتخاب ارایه می شود تا از بین آنها مناسب ترین گزینه را انتخاب کند. اعضای بانک گیسو مرکز را با بسته زندگی همراه با عشق ترک میکنند و ما در دوره درمان کنار همه اعضا هستیم.

  همراهان عزیز بانک گیسو می توانند موهای سالم خود را با شرایط زیر رو به بانک اهدا کنند: ​

  تیم ما

  اعضای بانک گیسو شامل افرادی از مبتلایان، بهبود یافتگان و یا همراهان بیمار است. همه ما عاشق کمک کردن به بیماران جهت بالا بردن کیفیت زندگی آنها هستیم.

  تیم بانک گیسو با جمله «شما سرطان دارید» کاملا آشنا هستند ، آن را کاملا درک کرده اند و می دانند این جمله ی به نظر ساده چه تغییرات بزرگی به همراه دارد. چه برای بیمار و چه اطرافیان او.

  در بانک گیسو تلاش ما در همراهی با بیماران و همراهانشان حمایت روحی از آنها با بالابردن آگاهی و کیفیت زندگی ایشان در طول درمان می باشد.در این مسیر پزشکان متخصص همراه ما هستند تا منابع درست اطلاعاتی در اختیار بیماران قرار گیرد.

  عطیه بهروش

  موسس

  آنیتا پروین

  مسوول مالی و خرید

  مژگان خسروی

  ایده پرداز و مسوول اولین مرکز بانک گیسو