بانک گیسو یک موسسه خیریه مستقل و مردم نهاد است که در اکثر شهرهای ایران مرکز فعال دارد

ماموریت ما

بانک گیسو مجموعه ای مستقل و مردم نهاد است که با حمایتهای افراد نیکوکار و مسئولیت پذیری کسانی که مبتلا به سرطان و یا مراقب و همراه بیماران مبتلا به سرطان هستند، اداره می شود.

در این مجموعه ما به بیماران و همراهانشان در طول و پس از درمان خدمات متنوعی را بصورت رایگان ارائه می دهیم. هدف ما همراهی با عزیزان مبتلا به سرطان جهت بالا بردن کیفیت زندگی و پاسخگویی به سوالات مرتبط آنهاست.

درباره ما

خیلی از ما بانک گیسویی  ها با انواع سرطان مواجه هستیم. بعضی از ما بیماران مبتلا به انواع سرطانیم و امیدوار به زندگی، برخی هم از عزیزانمون که مبتلا به سرطان هستند مراقبت می کنیم و گروهی هم فقط می خواهیم در زندگی دیگران تأثیر گذار باشیم. همه مسئولین بانک گیسو معنی خبر «شما سرطان دارید» را کاملا درک کرده اند و می دانند این جمله به نظر ساده چه تغییرات بزرگی به همراه دارد،  چه برای بیمار و چه اطرافیان او! در بانک گیسو تلاش ما در همراهی با بیماران و همراهانشان با امانت کلاه گیس در زمان بی مویی و همچنین حمایت روحی از آنها با بالابردن آگاهی است. در این مسیر پزشکان متخصص همراه ما هستند تا منابع درست اطلاعاتی را در اختیار بیماران قرار دهیم.

تاریخچه بانک گیسو

بانک گیسو در اوخر سال 1399 با ایده اصلی و اولیه امانت کلاه گیس به بیماران مبتلا به سرطان در طول دوره شیمی درمانی در تهران و اصفهان آغاز به کار کرد. با توجه به این که در اکثر شهرهای دنیا مراکزی تحت عنوان بانک کلاه گیسو جهت حمایت از بیماران مبتلا به سرطان وجود دارد، عدم وجود چنین مرکزی در ایران بخصوص به دلیل اهمیت ویژه این موضوع برای بانوان، به شدت احساس می شد.

در ابتدا اعضا، ارائه ۵ بسته زندگی تا نوروز ۱۴۰۰ را هدف خود قرار دادند که با همراهی بقیه دوستان حدود ۳۰ بسته به بیماران مبتلا به سرطان در تهران و اصفهان تحویل داده شد. همین امر آنها را تشویق کرد تا مجموعه را به شهرهای دیگر ایران نیز گسترش دهند.

و اکنون تعدا مراکز فعال این موسسه در ایران به 30 مرکز رسیده است.

ما کنار هم ثابت می کنیم که در مسیر سرطان

هیچکس هیچوقت تنها نیست

0 مرکز فعال
0 بیمار تحت پوشش

در بانک گیسو چه می گذرد؟

در بانک گیسو به بیماران مبتلا به سرطان " بسته زندگی" اهدا می شود. بسته زندگی شامل یک عدد کلاه گیس، یک عدد توربان و یک هدیه دیگر از طرف بانک گیسو است. کلاه گیس بصورت امانی در طول درمان در اختیار بیمار قرار می گیرد و موظف است بعد از درمان و زمانی که که رویش موها کامل شد کلاه گیس را به مرکز عودت دهد. بر اساس درخواست بیماران و با توجه به شهر محل سکونت و یا شهر محل درمان زمانی برای ایشان جهت مراجعه و دریافت بسته زندگی تنظیم می گردد. در روز مراجعه مدارک بیمار شامل دستور پزشک مبنی بر انجام شیمی درمانی رویت شده و کارت عضویت به ایشان تحویل داده می شود. در تمامی مراکز بانک گیسو تنوع کلاه گیس از نظر رنگ و اندازه وجود دارد تا بیمار قادر به انتخاب مناسب ترین گزینه باشد. بسته زندگی همراه با عشق تقدیم بیماران می شود تا بار دیگر ثابت کنیم که در این مسیر هیچ کس هیچ وقت تنها نیست.

شما همچنین می توانید با اهدای موهای خود به بیماران مبتلا به سرطان کمک کنید.

اگر قصد کوتاهی و اهدای موهای خود را دارید لطفا شرایط زیر را مطالعه کنید:

تیم ما

اعضای بانک گیسو شامل افرادی از مبتلایان، بهبود یافتگان و یا همراهان بیمار هستند. همه ما عاشق کمک کردن به بیماران جهت بالا بردن کیفیت زندگی آنها هستیم.

تیم بانک گیسو با جمله «شما سرطان دارید» کاملا آشناست ، آن را درک کرده و می داند این جمله ی به نظر ساده چه تغییرات بزرگی به همراه دارد. چه برای بیمار و چه اطرافیان او!


در بانک گیسو همواره تلاش می شود تا با بالابردن آگاهی بیماران و حمایت روحی از آنها سفر سرطان هموار شود.
در این مسیر پزشکان متخصص همراه ما هستند تا منابع درست اطلاعاتی در اختیار بیماران قرار گیرد.

عطیه بهروش

موسس

آنیتا پروین

مسوول مالی و خرید

مژگان خسروی

ایده پرداز و مسوول اولین مرکز بانک گیسو