درباره بانک گیسو

ما جمعی از مردم هستیم. ما همه یک تیم هستیم!

خیلی از ما بانک گیسویی ها با انواع سرطان مواجه هستیم،

بعضی از ما از عزیزانمون که مبتلا به سرطان هستند مراقبت میکنیم

و بعضی از ما فقط میخاهیم زندگی یک نفر دیگه را تغییر دهیم. 

همه ماهایی که به سرطان مبتلا شده ایم و موهایمان را از دست داده ایم میتوانیم داستان هامون رو تعریف کنیم که بدترین بخش شیمی درمانی از دست دادن مو بوده.

ریزش مو خوشایند نیست، مخصوصاً اگر زن جوانی هستید. همه ما می دانیم اینها شاید “فقط” مو هستند ، که در مقایسه با سایر مسائل بهداشتی دردناک که مردم با آن روبرو هستند، مسئله مهمی نیست. اما ریزش مو “فقط” یک مسئله آرایشی نیست و می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد. ریزش مو می تواند تکان دهنده باشد. وقتی در هفته دوم شیمی درمانی به طورناگهانی موهای شما می ریزد، دیدن دسته های مو که به یک باره می ریزند بسیار شوکه آور است و می تواند بسیار آسیب زا باشد. این مساله می تواند برای بیماران ناراحت کننده باشد..

 

خریدن کلاه گیس نو در کنار هزینه های دیگر درمان خیلی گران است. خیلی از کشورهای دنیا بانک های کلاه گیسی وجود دارد که کلاه گیس ها را در طول دوران شیمی درمانی به بیماران قرض می دهد. ما هم در ایران با داشتن مردمان مهربانی که همیشه داوطلب کمک هستند،  میتوانیم بانک کلاه گیس مشابه نمونه های آن داشته باشیم. ما تصمیم گرفتیم با تاسیس “بانک گیسو” بیماران سرطانی ایران رو در همین راستا حمایت کنیم. 

بانک گیسو چطور کار میکند؟

“بسته های زندگی” که حاوی کلاه گیس هستند به بیماران سرطانی در طول درمانشان بصورت موقت اهدا می شود.

بر اساس درخواست بیماران، ما زمانی را برای آنها در نزدیکترین مرکز به محل زندگی فرد تنظیم میکنیم. در اولین جلسه دستور پزشک مبنی بر نیاز به شیمی درمانی توسط همکاران ما رویت شده و کارت عضویت به افراد تحویل داده می شود. در مراکز بانک گیسو چندین کلاه گیس به فرد جهت انتخاب ارایه می شود تا از بین آنها مناسب ترین گزینه را انتخاب کند. اعضای بانک گیسو مرکز را با بسته زندگی همراه با عشق ترک میکنند و ما در دوره درمان کنار همه اعضا هستیم.

دستورالعمل مراقبتی از کلاه گیس ها در بسته ها تعبیه شده است تا در زمان رفع نیاز کلاه گیس را بصورت تمیز و بهداشتی به مرکز تحویل دهند. تا اینکه چرخه عشق را برای یک بیمار دیگرحفظ کند.

 

کلاه گیس ها از کجا می آیند:

  • مردم کلاه گیس های مازاد خودشان را به بانک گیسو اهدا میکنند. (علاوه بر اون کلاه گیس های جدید هم با کمک های نقدی خریداری می شود.)
  • ما آن ها را شسته و ضد عفونی می کنیم.
  • آنها را به همراه یک توربان و یک هدیه از ما در “بسته زندگی” قرار می دهیم.

ما همه این کارها را انجام می دهیم تا به یک بیمار تازه مبتلا شده بگوییم که هیچ کس هرگز تنها نیست.

نمایندگان ما:

چندین نفر (زن و مرد) در نواحی مختلف کشور درارائه خدمات به ما  کمک می کنند. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا همه مراکز را به یک شکل مدیریت کنیم. اصول یکسان است چه نماینده بانک گیسو در یک آرایشگاه باشد یا در خانه خود شما.

اما همانطور که می دانید هر شهر نیازها و شرایط متفاوتی دارد ، بنابراین ما باید همه شرایط را در نظر بگیریم.

تمام افرادی که ما با همکار هستند بصورت داوطلبانه این کار را انجام می دهند. این بدین معنی است که هیچ پولی بابت این کار دریافت نمیکنند و تنها قصد کمک به دیگران را دارند. همین!

بنابر این خواهش میکنیم انتظار بیشتر از آنچه که آنها انجام میدهند نداشته باشید. همه آن ها  کار بزرگی را انجام می دهند.

ماموریت ما:

تک تک ایرانیان را در این پروژه پشتیبانی بزرگ مشارکت دهید

  • افراد می توانند کلاه گیس های بلا استفاده خود را به بانک گیسو اهدا کنند
  • افراد می توانند موهای بلند خود را برای ساخت کلاه گیس به بانک گیسو اهدا کنند یا آن را بفروشند و از سود آن برای خرید کلاه گیس جدید استفاده کنند.
  • ما دوره های آموزشی توربانی، روانشناسی و بهداشت روان، رنگ درمانی و … داریم بنابراین همه می توانند به عنوان مربی یا دانشجو در آن شرکت کنند.
  • بیماران سرطانی که دچار ریزش مو می شوند از خدمات ما استفاده می کنند سپس می توانند داوطلب شوند و برای کمک به دیگران با ما همکاری کنند
  •  افراد در هر سنی و از هر جنسیت می توانند داوطلب شوند و به ما کمک کنند

ما سوابق کمک های مالی را نگهداری می کنیم و به همه اطلاع میدهیم که چه زمان و کجا از کمک های مالی آنها استفاده می کنیم.

اطلاعات نمایندگان بانک گیسو در شهرها مختلف در وب سایت قرار خواهد گرفت در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با آنها تماس بگیرید.

همچنین در وبسایت تعدادی کلاه گیس و توربان برای فروش خواهیم گذاشت. بنابراین همه می توانند آن را به هر مرکزی که دوست دارند خریداری و اهدا کنند.

Make An Appointment

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae

[contact-form-7 id=”20″ /]